24 серпня в український прокат вийшов фільм "Довбуш" — найдорожча стрічка часів незалежної України, бюджет якої становить понад 120 млн гривень. Робота над проєктом розтягнулася на п'ять років, а прем'єра була перенесена з 2022 року на 2023-й через повномасштабне вторгнення.

12 жовтня 2023 року відбулася поїздка студентів І, ІІ курсів разом з кураторами груп Фахового коледжу  Львівського університету бізнесу та права на прем’єру фільму “Довбуш” у кінотеатрі “Злата” м.Самбора.

Візуально у стрічці вистачає заявленої епічності та видовищності. Вона проявляється не тільки у колоритних локаціях та розкішних костюмах, а й в увазі до деталей. Відчувається, що над кожним кадром пророблена кропітка робота, що нічого не з'являється на екрані "просто тому що так сталося".

У контексті повномасштабного вторгнення Росії в Україну значущість фільму зростає в рази (що зараз актуально для творів будь-якої сфери українського мистецтва). Перегляд яскраво екранізованої легенди про українського героя, який бореться за незалежність своїх людей проти загарбників, безсумнівно, викликає велику палітру емоцій в умовах сьогодення.

 

Дивлячись фільм "Довбуш", можна без сумніву сказати, що кожна частина була пропрацьована. Це й динамічний монтаж, і доречний музичний супровід, і деталізовані костюми, і приємні акторські перформанси, а також візуальне оформлення та режисерський підхід. Хоча зараз неясно, коли ще українська аудиторія побачить стрічку подібного масштабу, тому безумнівно тішить те, що в доробку українського кіно тепер є "Довбуш".

Студенти Фахового коледжу Львівського університету бізнесу та права б отримали позитивні емоції від перегляду, зарядилися патріотичним духом, національною ідеєю та удосконалили знання з предмету «Історія України».

Чим цікава сучасна версія Довбуша?

Хоча "Довбуш" і присвячений історичній постаті та містить у своєму сюжетному підґрунті реальні події, все ж таки варто зважати на те, що стрічка це ігрова, а не документальна. Авторський задум явно тяжіє до масштабного пригодницького екшену, а не занурення в історичну достеменність кожного кроку Довбуша, тому й сприймати його варто відповідно.

Сюжет переносить глядачів у туманні Карпати на початку XVIII століття. Головним героєм, певна річ, є Олекса Довбуш — молодий гуцул, який постає проти польських панів та прагне помститися їм за вбивство батьків. У стрічці персонаж Олекси зображений ідеалістично. Він стандартний герой-протагоніст, який має чіткий моральний компас, золоте серце та благородні переконання. Хоче свободи та справедливості для людей і своєї родини, і загалом є втіленням таких собі лицарських чеснот (тільки замість блискучих обладунків — вовняний кожух). Сергій Стрельников у ролі Олекси виглядає органічно, при погляді на нього не виникає жодних сумнівів стосовно шляхетності його героя.

               

Ми використовуємо cookies, щоб забезпечити роботу авторизованих користувачів. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання cookies та Політики конфіденційності. More details…