Львівського
Університеmу
Бізнесу та
Права
Адреса:
82000, Україна, Львівська обл. м.Старий Самбір,
вул. Л. Галицького, 61.
Телефони:
067-799-43-11
067-660-24-17
сайт коледжу ЛУБП: http://www.klubp.com.ua
e-mail: klubtp@gmail.com
Коледж
Янковська Лариса Анатоліївна
Янковська Лариса Анатоліївна

Ректор Львівського університету бізнесу та права: доктор економічних наук, професор, академік Української академії наук, академік Міжнародної академії комп’ютерних наук та систем, Заслужений працівник освіти України

Детальніше...
     Національна доктрина розвитку освіти, визнаючи освіту пріоритетом ної політики, встановила стратегію та головні напрями її подальшого розвитку.
Визначено нові принципи реформування галузі і поліпшення послуг, що надаються навчальними закладами, починаючи з дошкільної освіти і до вищої. Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є першочерговим завданням. Як здійснюється це на практиці і втілюється в життя - розмова з ректором Львівського університету бізнесу та права, доктором економічних наук, академіком Української академії наук, Заслуженим працівником освіти України Ларисою Анатоліївною Янковською (на фото).

- Пані Ларисо, як очолюваний Вами навчальний заклад втілює в життя основні положення щодо рівного доступу до якісної освіти, в тому числі і вищої?
- Львівський універистет бізнесу та права як вищий навчальний заклад ІІІ-IV р.а. займає високе місце у рейтингу вищих навчальних закладів України, налагодив плідне співробітництво з вузами Польщі, Німеччини, США. Наші студенти - активні учасники міжнародних проектів, науково-практичних конференцій, спортивних змагань. А випускники комфортно почувають себе на посадах адвокатів, приватних нотаріусів,
в органах державного управління, інспекторів податкової та митниці, аудиторів, страхових агентів. Щодо рівного доступу наших громадян, зокрема і жителів Львівщини до якісної вищої освіти, то це питання ставало неодноразово дискусіями на наших вчених радах, міжвузівських семінарах. Адже не секрет, що такий доступ у нас різний. Випускники львівських шкіл мають величезний вибір вузів, а от випускники, наприклад, гірських районів, такого вибору не мають, якщо не говорити категоричніше - практично не мають. Їм треба долати сотню-другу кілометрів, шукати житло (гуртожитків бракує), забезпечити харчування, а це все кошти. Платоспроможність нашого сільського населення не велика, тому багато осіб обдарованої молоді так і залишається у гірських селах без освіти, поповнюючи ряди безробітних в майбутньому. Тому про рівний доступ, думаю, ще зарано говорити. Потрібно активніше працювати у цьому напрямку.
- Знаємо, що Ваш вуз уже зробив великі перші кроки щодо цього...
- Так, ми провели моніторинг ринку праці та попиту на освітні послуги у віддалених від обласного центру районах (Старосамбірський, Турківський, Сколівський). У ході проведення та підбиття підсумків з'ясувалось, що є потреба у створенні на Старосамбірщині свого структурного підрозділу - Коледжу Львівського університету бізнесу та права. Функціонування нашого коледжу забезпечить можливість дітям гірської місцевості здобути вишу освіту рівня молодшого спеціаліста недалеко від дому, з меншими витратами, а потім продовжити навчання на 3 курсі заочно чи денно без вступних іспитів в Університеті. Студенти коледжу - це уже фактично студенти Університету.

- Яких фахівців готуватиме коледж?
- У перспективі плануємо вести у Коледжі підготовку за всіма спеціальностями, які ліцензовані та акредитовані в Університеті. У цоьму році прийом до Коледжу здійснюватиметься на дві спеціальності: «Правознавство» та «Фінанси і кредит». Плануємо відкрити технічне відділення коледжу для підготовки фахівців з робітничих професій, яких зараз так бракує на ринку праці.

- Які ще нововведення плануєте?
- Проводимо також літні табори для школярів з метою поглибленого вивчення іноземних мов, економіки та правознавства, а також консультації за програмами вступних іспитів до коледжів, училищ та технікумів з профілюючих предметів (українська мова, математика, історія України).
Плануємо відкриття нових спеціальностей, а зараз в Університеті можна здобути вищу освіту з таких напрямів: «Право», «Економіка і підприємництво», «Журналістика та інформація», «Міжнародні відносини», «Метрологія, стандартизація та сертифікація». Випускники середніх шкіл подають сертифікати Українського центру оцінювання якості знань з предметів, які затверджені Умовами прийому до вищих навчальних закладів України з кожної спеціальності. Враховується середній бал документа про повну загальну середню освіту, а також участь в олімпіадах, закінчення підготовчих курсів.
Випускники інших коледжів та технікумів приймаються на 2 або З курс, у залежності від академічної різниці, за результатами співбесіди. При Університеті діє військова кафедра, усі студенти забезпечуються гуртожитком, є їдальня, спортивна база,

- Дозвольте запитати про базу Коледжу?

- Зараз приймальна комісія та адміністрація коледжу тимчасово працюватиме у СШ№1 м. Старого Самбора. За розуміння та сприяння вдячна колективу, дирекції школи та керівництву відділу освіти району. Але ми працюємо над створенням своєї власної інфраструктури. Як уже відомо, після довгих різних перипетій, Університету для розміщення Коледжу все таки передано в довгострокове оперативне управління приміщення колишнього військового містечка у Передільниці. Зрозуміло, роботи тут дуже багато, але як кажуть: «Очам страшно - а руки все зроблять». Треба тільки мати бажання. Тому ми активно до цього взялися. Зараз на стадії закінчення розробка документації щодо облаштування гуртожитка, навчальних корпусів, їдальні, спортивної бази. Плануємо за рахунок власних та інвестиційних коштів обладнати у перспективі там сучасний навчальний комплекс з наявними корпусами, стадіоном, басейном, житловим комплексом для студентів та працівників. Як тільки закінчимо ці роботи, то розпочнемо навчання уже на місці. Якщо ні, то доведеться ще максимум рік працювати на іншій, орендованій базі.
- А як з кадрами?
- В університеті якісний навчально-виховний процес забезпечують 12 докторів наук, більше 30-ти кандидатів, професорів. Я вважаю, що зможемо на високому рівні забезпечити це і у коледжі.

- Якщо є випускники шкіл, які бажають вступати у Коледж чи Університет, куди звертатись?
- Будь-ласка, чекаємо Вас у Старому Самборі: вул. Лева Галицького, 61, тел.: (067) 7994311 та у Львові: вул. Кульпарківська, 99, тел.: (032) 2927850, 2928708.
Інтервью ректора ЛУБП Янковської Л.А. 
про коледж Львівського Університеmу Бізнесу та Права